Ada Mutfak Modelleri ve Ölçüleri

Ada mutfak ölçüleri ve ada çeşitleri mutfağınızın ölçülerine göre değişiklik gösterecektir. Ama önce ada mutfaklarından bahsedelim! Ada mutfak alanları sadece bir stil öğesi değildir; Aynı şekilde mutfağa farklı bir kimlik kazandıran bir planlamadır. Öncelikle Amerikan mutfak dediğimiz hazırlıkta ada mutfak tasarımları karşımıza çıkıyor. Basitçe söylemek gerekirse bu modelde duvarların oturma odası konumundan ayrılmadığı planlarda ada mutfak alanları alanlar arasında bir bölücü görevi görmektedir.

Ada mutfak ölçüleri ve ada çeşitleri son yılların önemli bir trendi olarak aşağıdaki işleri de yapmaktadır: Mekânsal olarak daha kullanışlı bir alan sunar; depolama için ekstra bir alan yaratır; Ayrıca yemek pişirme veya servis yeri olarak insanlar için daha geniş bir ortam kullanır.

Ada Mutfak Tasarımları

Ada Mutfak Ölçüleri

Mutfağınızı dekore ederken ve oluştururken şu anda üzerinde durmanızı önerdiğimiz en önemli nokta çalışma üçgenini doğru yerleştirmenizdir. Bu üçgenin kapladığı alan şu şekilde açıklanabilir: Bulaşık makinesi, ocak ve buzdolabı 7m²’lik bir üçgen içinde kalmalıdır.

Ada Mutfak Ölçüleri

Ada Mutfak Tasarımları

Ada mutfağı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alan diğer kuralları da not edelim. Bir diğer önemli nokta ise aynı göreve hizmet eden ortamların yan yana düzenlenmesidir. Bunlardan ilki bulaşık makinesi ve lavabodur. Sonrasında menzile ve tezgâha dikkat etmek gerekiyor. Mutfakta çalışma düzeninizi düzenlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da ocak ile doğrama arasındaki mesafedir. Bu anlamda soba, çevresinde hijyen ve güvenlik açısından fazla aksesuar olmaması gereken, son derece düzenli olarak temizlenmesi gereken bir alandır.

Ada Mutfak Modelleri Tasarımları
Ada Mutfak Modern
Küçük Ada Mutfak Modelleri
Ada Mutfak Modelleri Ahşap
Ada Mutfak Sandalyesi
Ada Mutfak Tezgahı
Ikea Ada Mutfak Modelleri
Ada Mutfak Modeli

Giriş Yap

close