Döşemelik Kumaşların Yapısına Göre Kullanım Alanları

Döşemelik kaliteli kumaşlar özellikle ev tekstili konusunda neredeyse her alanda karşımıza çıkmaktadır. Koltuklarda, tüllerde, perdelerde, duvarlarda, halılarda aklınıza gelebilecek her alanda bu kumaş tiplerinin kullanıldığını görebilirsiniz. Döşemelik kumaşların sahip olduğu özelliklere ve yapılarına göre de kullanım alanları değişiklik gösterecektir. Seçiminizi yaptığınız evrede buna uygun bir seçim yapmaya özen göstermeniz gerekir.

Koltuk Döşemesinde Tercih Edilen Kumaşlar

Döşemelik dayanıklı kumaşlar arasında en fazla koltuk döşemesi için kullanılan kumaşlar olduğunu görebiliyoruz. Baktığımız zaman koltuk döşemesi evresinde alkantara kumaşlar, akrilik kumaşlar, nubuk kumaş, deri kumaş, taytüyü kumaş, viskon, goblen kumaşlar, flok süet kumaşlar, kadife kumaş, keten kumaş, pamuklu kumaş, saten kumaş ve şönil kumaş gibi farklı kumaş tiplerinin kullanıldığını görebilirsiniz. Bu kumaş tipleri arasından sizin ev dekorasyonunuz için en uygun olanını ve görünüş olarak en fazla beğendiğinizi seçerek kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Elf 02 - Bej Döşemelik Kumaş

Döşemelik Kumaşların Çeşitleri

Döşemelik dayanıklı kumaş çeşitleri kullanım alanlarına göre çok çeşitli olma özelliğine sahiptir. Bir kumaş seçimi evresinde dikkatli olarak sizin için en uygun kumaşı seçmeniz gerekir. Ülkemizde en fazla tercih edilen kumaş çeşitlerine baktığımız zaman kaşmir, alkantra, suni deri, emprime, yünlü, jakar, keten, ipek, tiftik, koton ve kadife kumaşların en fazla tercih edilenler arasında yer aldığını görebiliyoruz. Bu kumaş tipleri arasından sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz. Kullanım alanınıza göre seçim yapmaya dikkat etmelisiniz.

Kaynak : Sinay.com.tr

Giriş Yap

close