Düz ve Rustik Mutfak Dolap Modelleri ve Fiyatları?

Mutfağınızın tasarımı söz konusu olduğunda, dolap söz konusu olduğunda birkaç seçeneğiniz vardır. İlk dolap tipine stok denir. Bu dolaplar seri üretimdir, yani ucuz, preslenmiş tahtadan yapılmıştır. 

Çoğu zaman metal çekmece kızakları bile yoktur. Ancak, daha fazla para harcamak istiyorsanız, el yapımı veya ahşaptan yapılmış dolapları tercih edebilirsiniz. Onlara yeni bir görünüm vermek istiyorsanız, bunları kendiniz de boyayabilirsiniz.

Çelik dolaplar daha pahalı bir seçenektir. 

  • Doğrusal ayak başına 10.000 ila 15.500 TL arasında değişiyorlar. 
  • 25 lineer ayaklı ortalama bir mutfak yaklaşık 25.000 ila 38.000 TL arasında mal olacak. Seçtiğiniz stile ve tasarıma bağlı olarak, özel olarak tasarlanmış bir çelik kabinin maliyeti yaklaşık 12.500 ila 30.000 Türk Lirası arasında olacaktır. 

Daha rustik bir görünüm tercih ederseniz taştan yapılmış gibi görünen dolaplar alabilirsiniz. Çelik dolapların maliyeti kullanılan malzemeye bağlıdır. Ahşap çerçeveli ve panel tarzı dolaplar bulabilirsiniz. 

Rustik Ahşap Mutfak Dolapları
  • Ahşap çerçeveli dolaplar daha pahalıdır ve kontrplak maliyeti 1.400 TL’dir. 
  • 25 lineer ayaklı bir mutfak için çelik çerçeveli dolaplar daha pahalıdır. 
  • Meşe dolaplı bir mutfak, 5.000 ila 18.000 Türk Lirası arasında bir yerde çalışır.

Çelik Dolapların fiyatı diğer ahşap çerçeveli dolapların fiyatlarına yakındır. Ancak ahşap olanlardan farklı olarak çelik dolaplar daha pahalıdır. Konstrüksiyonları metal çerçeveli kapı ve çekmecelerle yapılır. Kapılar özel yapımdır ve kabinin yanları ve altları tarafından tamamen kaplanmıştır. 

  • Üst düzey bir kabine 38.000 TL’ye kadar mal olacak ve düşük kaliteli bir kabin sizi bu miktarın iki katından daha fazla geri getirecek.
Rustik Mutfak Dolapları Modelleri

Sade ve Gösterişli Mutfakların Maliyeti Ne Kadar?

İster sade ister gösterişli bir mutfak dolabı seçin, mutfağınızın tarzını ve işlevini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Modern bir görünüm arıyorsanız, zamansız bir tasarım seçtiğinizden emin olun. Aksi takdirde, yeni mutfak modası geçmiş görünecek ve çok küçük görünecektir. Ardından, zarif, modern bir dolap denemek isteyeceksiniz.

En pahalı mutfak dolapları için bir profesyonel kiralamanız gerekecek. Mekânı sizin için tasarlayabilecek birçok şirket var. Genellikle bu profesyoneller, mutfağınız için en iyi tasarımı ve renk şemasını belirlemenize yardımcı olacak bir tasarımcı önerecektir. Ancak son seçim, sonuçta size kalmış. Doğru tasarım diye bir şey olmadığı için bu tür dolapları seçerken çok dikkatli olmanız gerekecek.

Giriş Yap

close