Her Odaya Ayrı Bir Perde Modeli

Perde ile tüm ev kendini gösterebilir. Kendini göstermekten kastımız mobilya ile uyum sağlanmışsa perde ön plana çıkar ki bayanlar evin tamamlayıcısı objesi olarak perdeyi kabul eder. Eşya seçimini doğru planlayarak içinde kullandığınız objeleri net bir şekilde ortaya çıkartabilir ahengi yakalanmış keyifli evlerde oturabilirsiniz. Evinizde uyumu sağlamak aslında çok basit adımlarla gerçekleştirilebilir. Öncelikle oda büyüklüğüne uygun mobilya seçimi ile işe başlanmalı ve duvar rengi de çok önem taşır. Evi küçük olan kişilerin mobilya seçimi de minik koltuklardan oluşmalı ki oda tamamen koltuk ile kaplanmış olmasın. Bu bilgiler doğrultusunda perde seçimi de en son yapılması gerekir ki evlerin bütünleyici öğesi ortaya çıkartabilsin. Hayatımızın her alanında uyum var iken evlerde olmazsa değil mi. Oturma odalarının karanlık kasvetli havasından çıkartıp insanın içini ısıtacak sıcacık ortamlar haline getirmek günümüz şartlarıyla çok kolaylaşmış ve bu bağlamda birçok seçenek bizlere sunulmaktadır.

Perde modelleri de çok fazla yeniliği bağrında taşıyan bir yapıda tasarlanmaktadır. Mobilya seçimini doğru yaptıktan sonra sıra perde seçimine geliyor. Burada uyum derken her şeyin aynı tonlamada olması değil farklı renk cümbüşünün bir arada sunulmasıdır. Renkli kişiliklere sahip insanlar turuncu, yeşil ve sarı renkleri bir arada kullanır iken biraz daha içinde yaşamayı seven insanlar daha soft renkler ile evini bütünlemeye karar kılarlar.

Uyum denince akla renk, kumaş bütünlüğü ve dokusu gelmektedir. Örneğin keten bir mobilya takımı ile uyum sağlamak için stor perde modellerinden keten dokusu ile işlenmiş bir model seçilmelidir. Renklerde tezatlık oluşturulması da perdenin ya da diğer objelerin ortaya çıkmasını da kolaylaştıracaktır. Çocuk odalarında ise baskılı perdeler ve üç boyutlu duvar kağıtları çocuklarınızın hayal dünyasını zenginleştirmekle birlikte evinizin bir odasında daha uyumu sağlamış olursunuz. Ev dekorasyonunda uzman kişilerden de yardım talep edebilir evinizi daha hoş bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Küçük dokunuşlar ile büyük etkiler bırakabilmek için kesinlikle uyumu yakalamak gerekir. Evlerinde uyumu yakalamış kişiler halk dilinde zevkli kişilerdir. Uyum hayatımızın her alanında var iken eşya ile perde uyumu, evinize gelen misafirler üzerinde de son derece önemli etkiler oluşturur. Mutfakta bulunan baharatlık takımına kadar perde ile uyum sağlanmaya çalışılmaktadır. Mutfağınızda dekoratif açıdan uyum yakalamak için stor perde modelleri mutfak dekorasyonu açısından sonra derece önemlidir. Oldukça güzel ve renkli görüntüler sunarak gözleri dolduran bu uyum bir görsel şölen yaşatmaktadır. Çiçek desenlerinin kullanıldığı zebra perdeler ile daha sade bir mobilya secimi yaparak bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan perde evlerin baş tacı olarak pencerelerimizi süslemeye devam ediyor. Her geçen gün kendini yenilemeye devam eden firmalar her eve, her zevke ve bütçeye uygun malzeme üretmeyi kendine bir amaç edinmiştir. Hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olan bu dekorasyon materyali birçok renk seçeneği ile farklı tarzlar ile yerini korumaya devam etmektedir. Fon perde modelleri ile ışığın geçirgenliğini azaltırken aynı zamanda hoş bir görüntü seçeneği sunmasıyla da oldukça farklı görüntülere olanak sağlamaktadır.

Sadelikten hoşlanan bayanlar için tek renk seçenekleri mevcut olan perdelerin aynı zamanda ruhu çocuk kalanlar için de birçok renk seçeneği ve deseniyle evlerde fark olgusu oluşturma yönünde ilerlemektedir. Çevre dostu yeni üretim perdeler her evin olmazsa olmazı. Önceden sadece pencerenin kapanması, özel hayatın gizliliği gerekçesiyle kullanılan perdeler şimdi eve farklı bir hava katmak için kullanılmaktadır. Yine önceki zamanlarda tek koyu renkler hakim iken artık yerini turkuaz, bebe mavisi, şu yeşili ve pembelere bırakmış durumda. Yenilik adına gerçekleştirilen bütün çalışmalar hakkını vermiş evler artık o boğuk koyu kahve ve turuncu renklerden kurtarılmıştır. Zaman geçtikçe iş yerlerinde çalışan kişiler de hayal dünyası geniş, üretici insanlardan oluşmakta ve bu sebeple de evlerde farklı olan ne varsa çalışanların hayal ürünü olmakla beraber her eve uygun tasarımlarla üretmeye devam ediyorlar.

Mutfak perdelerinde beyazın, kırmızının hakim olduğu genelde spor tarzda çeşitleri ile pencereleri süslemektedir. Mutfağınız ile uyum içinde bir bütünlük sağlayacak olan zebra perde mutfak için son derece uygundur. Yağ sıkıntısından dolayı leke tutmaz ve kolay silinebilir kumaşlardan oluşmaktadır. Çocuk odalarında hayvan figürleri içeren turuncular ve maviler ağırlıklı olarak renk ve modelleriyle farklı tarz oluşturulabilir. Aynı zamanda prenses olmak isteyen kızlarınıza yönelik tül içerisine dokunan modeller ile odaya farklı bir hava katmaya devam edebilirsiniz. Yatak odalarında tül perdelerden oluşan yan kanat fon veya daha kalın ve güneşlik yerine de kullanılabilen karartma adı altında ışık geçirgenliği az olan koyu kahve, bordo renkten oluşan kumaşlar kullanılmaktadır. Salon perdelerinde ise genelde krem ağırlıklı kullanılmaktadır. Farklılığına farklılık katmak isteyen bayanlar birçok perde modelini kullanabilir. Minik oturma odalarında ise perde seçimleri duvar rengiyle uyum yakalanırsa büyük bir salon gibi iç acıcı bir mekan haline dönüşecektir. Düz tüllerden oluşan bir kombine yerine fon perdelerle zenginleştirilen evler artık evlerde farklılık oluşturmanın yeni yolu haline gelmiştir. Daha fazla bilgi almak ve online alışveriş için sayfamızı ziyaret ediniz; enmodaperde.com

Giriş Yap

close