Turkuaz Ev Dekorasyon Fikirleri 2023

Turkuaz renk, ev dekorasyonunda çok fazla kullanılmayan ama doğru fikirlerle kullanıldığında ortaya harika, iç açıcı dekorasyon şekillerinin çıktığı bir renk. Bir koltuk modelinde, duvar rengi olarak ya da ufak bir aksesuarda turkuaz kullanmak evinize çok farklı bir tarz kazandırabilir.

Oldukça egzotik bir renk olan turkuazı öncelikle evinizde ne kadar kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer yoğun bir şekilde kullanmak istiyorsanuz turkuaz renkli bir koltuk modeli, turkuaz duvarlar, büyük bir turkuaz salon halısı kullanabilirsiniz. Bu kadar renkli bir evin gözünüzü yoracağınız düşünüyorsanız, daha küçük aksesuarlarda ya da koltuğunuzdaki minderlerden bir kaçında turkuaz rengi kullanabilirsiniz.

Yeterince emin olmanız adına bir çok turkuaz ev dekorasyon fikrini ve resmini sizinle paylaşacağız. Örneklere bakarak hayalinizdeki evi düşünüp ona göre turkuaz renge bir an evvel evinizde yer verebilirsiniz 🙂

 Turkuaz Renk Ev Dekorasyon Fikirleri

Turkuaz Minderli Koltuk Modelleri

Turkuaz rengin açıkçası yanında en fazla yakıştığı renklerin başında beyaz geliyor. Buna ek olarak sarı ve pembe gibi renkleri de ekleyebiliriz. Bu örnekte de beyaz ağırlıklı dekorasyonun yanında turkuaz kullanılmış. Ayrıca dolaba gömülmüş akvaryum da mükemmel bir görüntü oluşturmuş.

Turkuaz Duvar Kağıdı

Turkuaz renkli duvar kağıdının oldukça şık bir görüntü kattığı bu salonda, ayrıca minderler, tablo ve vazo gibi aksesuarlar da turkuaz renkte tercih edilmiş.

Turkuaz Ev Dekorasyonu

Turkuazun biraz daha koyu tonunun kullanıldığı bu oturma odasında, ayrıca tablolardaki renklerde de turkuaz kullanılarak bütünlük sağlanmış.
Turkuaz Perdeler Ev Fikirleri

Oldukça modern görünen bu salonda, turkuaz ana renk olarak kullanılmış. Bununla beraber tablodaki okyanus resmi de odaya bütünlük katmış.

Turkuaz Banyo Fikirleri

Oldukça sevimli bir köpeğin de yer aldığı bu banyo fotoğrafında, turkuaz renk adeta kendinizi deniz kenarında hissetmenizi sağlıyor.

Turkuaz Salon Modelleri

Turkuaza ek olarak sarı ve pembe renklerin de kullanıldığı oldukça renkli bu oda da göz kamaştırıyor.

Turkuaz Yatak Odası Modelleri

Turkuaz renk ayrıca yatak odası modellerinde de kullanılabilir. Perdeler, bazalar ve diğer aksesularda kullanılan turkuaz odaya çok güzel bir hava katmış.

Turkuaz Renk Ev Dekorasyon Fikirleri

Son olarak bir başka yatak odası modelinde turkuaz kullanımını görüyoruz. Perdeler, yatak örtüsü ve koltuk detayında turkuaz renk kullanılmış.

Turkuaz renk örneklerden de görebileceğiniz gibi gerçekten evimizdeki bütün odalarda kullanılabilir. Yeter ki yanında kullanılan renkler ve bütünleyiciliği sağlayan diğer aksesuarları doğru seçelim. Tabii ki seçim sizin, içinde yaşamaktan keyif alacağınız bir ev tasarlamak için istediğiniz her renge yer verebilirsiniz.

Giriş Yap

close