Kapı yenileme fikirleri – Eski Kapıları Yenilemenin 5 Yöntemi

Kapıları yenilemek için 5 yöntem ile mekânınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Eski kapılarınızı restore edebilir veya küçük dokunuşlarla kapınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca inanılmaz basit ve kolay uygulamalarla kapılarınızı eski haline getirmeniz mümkün. 

Evlerde çok önemli bir yapı bileşeni olan kapılar günümüzde pek çok farklı tarzda sunulmaktadır. Yine de kapılarınızı yenilemek için yeterli bütçe planınız yoksa kolları sıvayabilir ve daha düşük bir harcama planı ile kapılarınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Kapılar evlerin ve odaların karakterini ortaya çıkarır. Beğendiğiniz renk ve tarzda bir kapı modeli seçmek evinizde kendinizi daha rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır. En iyi tasarım ve renk seçimi ile evinizi olduğundan daha büyük gösteren kapılar; Hem boyayı hem de montajı gerçekten kendiniz yapmayı seçtiyseniz, bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kapı Kaplama Modelleri

Kapı Yenileme Fikirleri Kaplama

Kapıları Kaplamak için sentetik deri veya vinil içeren ürünler kullanabiliyorsanız, bu bir seçimdir. Ayrıca kapıyı kapattıktan sonra çıtçıt, zımba veya farklı ürünlerle süsleyebilirsiniz.

Yapışkanlı Folyo Kâğıtlar

Kapı Yenileme Fikirleri Folyo Kağıtlar

Kapılarınızı yenilemenin bir diğer yöntemi de duvar kâğıdı veya yapışkanlı folyo kullanmak olabilir. Modern, zamansız veya retro bir tasarımla seçeceğiniz renk ve desenlerle odanızın tarzına uygun harika bir kapıya sahip olabilirsiniz.

Kapıları Boyamak

Kapı Yenileme Fikirleri Boyamak

Kapılarınızı kaplamayı veya yapışkanlı folyolarla süslemeyi sevmiyorsanız duvar kâğıtları, fırçalar ve boyalar sizi bekliyor. Boyayı satın alırken mutlaka kapınızın hangi malzemeden yapıldığını öğrenmelisiniz. Bu nedenle, en iyi performansı alabileceğiniz kılavuz ve boyayı kullanacaksınız. Farklı bir boya uygulaması ile farklı kapı tasarımları elde edebilirsiniz.

Hatta bir tasarım şablonu kullanarak kapılarınızda farklı desenler oluşturabilirsiniz. Boyamadan önce kapılarınızı zımparalayıp temiz bir bezle temizleyebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz renk ve desenlerin uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Kapılarınız için farklı bir uygulama yapmak isterseniz karatahta boyası ile özgün kapılar oluşturabilirsiniz.

Kapı Aynaları

Kapı Yenileme Fikirleri Aynalar

Kapılarınızı aynalarla kaplama fikri ‘kapıları eski haline getirmenin 5 yöntemi’ arasında yer alıyor… Kapılarınızın tamamını, bir kısmını veya farklı şekillerde kesebileceğiniz aynalarla değiştirebilirsiniz. Özellikle küçük metrekarelerde kullanacağınız aynalı kapılar, mekanınızın görünümünü daha büyük hale getirecektir. Aynalı kapılar da yatak odaları için mükemmel bir fikirdir.

Kapı Kulpları

Kapı Yenileme Fikirleri Kapı Kulpu

‘Kapıları yenilemenin 5 yolu’ arasında kapı menfezleri de var… Kapı kollarını hazır yepyenileriyle değiştirebilir veya küçük dokunuşlar ve yaratıcı konseptlerle yenileyebilirsiniz. Örneğin kapı kollarını metal sprey boyalarla boyayabilir, küçük aparatlar takabilir veya yapışkanlı folyolar kullanabilirsiniz. Kapı kolunu ip veya çeşitli modellerle süslemek de mümkündür.

Kapı Yenileme Fikirleri Öncesi Sonrası
Kapı Yenileme Fikirleri Modern Sürgülü Kapı
Kapı Yenileme Fikirleri Ahşap Kapılar

Giriş Yap

close