Mükemmel Çiftlik Evi Mutfağı Modelleri Nasıl Oluşturulur?

Bir Çiftlik Evi Mutfağını Güzel Yapan Nedir? Genel olarak, bir çiftlik evi mutfağı havadar ve aydınlıktır ve beyaz boya ve açık renkli ahşap içerir. 

Yeni cihazlar klasik mobilyaların yanında yer alır. Açık raflar, odanın daha geniş görünmesini sağlar ve rahat bir his verir. İşte bir çiftlik evi mutfağı için birkaç tasarım ipucu. Dünyanın dört bir yanındaki mutfak stillerinden ilham alabilirsiniz. Ve hala emin değilseniz endişelenmeyin – bu görünümü elde etmek için uzman olmanıza gerek yok.

Çiftlik Evi Mutfağı Ana Renk Şeması

Bir çiftlik evi mutfağının ana renk şeması, doğal ve toprak tonlarıdır. Bu, ahşap tonları veya çeşitli soluk maviler, yeşiller, sarılar ve kahverengiler kullanmak anlamına gelir. Odunsu renkler odaya rahat ve sıcak bir his katacak ve pasteller odaya hafif ve havadar bir his verecektir. Dolaplar ve tezgâhlar için beyaz ve açık renkli ahşap kullanın, ancak aksesuarları unutmayın.

Bir tezgâh rengi seçmek söz konusu olduğunda, kullandığınız malzeme türünü düşünün. Klasik bir görünüm için taş veya granit seçin. Her iki malzeme de sıcak tencere ve tavalara zarar görmeden dayanabilir. 

Çiftlik Evi Mutfağında Tezgah Üstü Renkler Nasıl Olmalı?

Alternatif olarak, tezgâh üstü olarak daha koyu bir ahşap kullanabilirsiniz. Her iki durumda da harika görünen bir çiftlik evi mutfağınız olacak! Ne tür bir taş veya ahşap kullanacağınızdan tam olarak emin değilseniz, yeni tezgâhınız için ne tür malzemeler kullanacağınızı düşünmeye başlayın.

Boya renklerini seçerken mutfağınızın tarzını ve işlevini göz önünde bulundurun. Bir çiftlik evi görünümü yaratmak istiyorsanız, duvarlar ve tavan için tarafsız renkler ve ters tonlar seçmelisiniz. Ardından, odanın geri kalanı için vurgu renkleri ekleyebilirsiniz. 

Bir çiftlik evi mutfağı görünümünü tamamlamak için temanın genel renk paletine bağlı kalmaya çalışın ve vurgu parçalarıyla vurgulayın. Her şey rustik, çekici bir görünüm elde etmek için renkleri karıştırıp eşleştirmekle ilgilidir.

Çiftlik Mutfağı Raf Renklendirmesi

Bir çiftlik evi mutfağındaki en büyük trendlerden biri açık raflardır. Çok basit, rustik bir görünüm ve en sevdiğiniz yemekleri sergilemenin harika bir yolu olabilir. Bir çiftlik evi mutfağının bir başka anahtarı da ahşaptır. Ahşap, alanın temelini oluşturur ve evinizi diğerlerinden farklı kılmak istiyorsanız, muhtemelen ahşap bir tezgâhla gitmek en iyisidir.

Bir çiftlik evi görünümü eklemenin başka bir harika yolu tuğla eklemektir. Modern bir görünüm için açık rafları kullanın, eskilerini değiştirmek için camlı dolapları kullanın. Tuğlayı vurgu duvarı ve tuğla döşeme olarak da kullanabilirsiniz. Bazı insanlar mutfakta şömine istemeyebilirken, diğerleri bunu bir çiftlik evi mutfağına ek olarak takdir edeceklerdir. Sonuçta, eviniz için mükemmel bir çiftlik evi mutfağını nasıl oluşturacağınıza karar vermek size kalmış.

Çiftlik Evi Mutfağı
Çiftlik Evi Mutfağı Lavabo

Giriş Yap

close